INFORMACE

- Kancelářské programy (Office) zdarma na internetu

 

Práce s dokumenty pomocí internetu - online kancelář

V "on-line kancelářích" můžete pracovat s dokumenty podobně jako na počítači v programech Microsoft Office (Word, Excel).  Pokud tedy pracujete na PC, který nemá nainstalované kancelářské programy, zvládnete to hravě na internetu pomocí on-line aplikací.

 

Microsoft Office Web Apps

Pro bezplatné používání on-line kancelářských programů od Microsoftu potřebujete mít vytvořený uživatelský účet (Windows Live ID), pomocí kterého se přihlašujete do služeb : Hotmail, Live Mesh, SkyDrive atd. Pokud takový účet máte již vytvořený můžete bez problémů pracovat v on-line Wordu, Excelu nebo PowerPointu.

On-line Microsoft Office můžete používat po registraci zde : http://login.live.com/

 

Google dokumenty

Pro používání kancelářského on-line programu od Google musíte mít také aktivní uživatelský účet. V tomto případě vám postačí účet, který používáte pro přístup k e-mailu na serveru Gmail od Google.  Webová aplikace od Google si hravě poradí s vytvářením a úpravami textových dokumentů, tabulek i prezentací. Dokonce nabízí více funkcí než webová kancelář od Microsoftu. Do dokumentů můžete např. vkládat záhlaví a zápatí stejně jako v klasickém programu MS Word.

On-line Google kancelář najdete zde : https://docs.google.com

 

ThinkFree Office

Další on-line kancelář nabízí ThinkFree Office. ThinkFree Office také umožňuje vytvářet textové dokumenty, tabulky i prezentace a to dokonce v prostředí, které je přeložené do češtiny. Aplikace nabízí mnoho funkcí, stejně jako klasický balík programů MS Office. Aby vám ThinkFree Office fungoval je potřeba mít v počítači nainstalován aktuální program Java, který naleznete zde : http://www.java.com/en/download/inc/windows_upgrade_xpi.jsp

ThinkFree Office

 

On-line kancelář ThinkFree Office najdete zde : http://member.thinkfree.com

Vytisknout