- Operační systém LinuxLex OS

 

Operační systém LinuxLex OS

Operační systém LinuxLex OS  je distribuce založená na Ubuntu s její stoprocentní podporou repozitářů, ale i uživatelské online podpory.

LinuxLex OS

 

Co skrývá nová verze LinuxLex OS :

  • Jak se již objevilo ve verzi Beta distribuce zůstává s prostředím Gnome a testovacím prostředí Gnome3 Shell (do obou prostředí byla zařazena vlastní Theme od vývojářů LinuxLex OS)
  • Ovládací panel se pozměnil a to především Menu, které bylo sloučeno do jednoho ovládacího prvku.
  • Ovládání pomocí programovatelného Docku na spodní straně.
  • Inovována sada ikon, přidány tapety plochy, přidány Theme & Metacity.
  • Do hlavního menu byla přidána sekce LinuxLex Config, kde je možné například přepnout tlačítka oken dle libosti vpravo nebo vlevo, zapnutí/vypnutí Compiz, update Grub apod.
  • Naprogramovaný Compiz pro příjemnější práci s okny a plochou. Nastavené ovládání pomocí přejetí myši buď do pravého spodního rohu(ukáže všechna otevřená okna) a nebo přejetím do levého spodního roku (schová všechny otevřená okna a zobrazí plochu)
  • a mnoho dalšího

Tato verze obsahuje například: GIMP a Inkscape (pro tvorbu a editaci jak vektorové, tak rastrové grafiky), browsery Firefox a Chrome 7, jako poštovní klient byl vybrán pro tuto verzi Thunderbird ato z důvodu jeho rozšiřitelnosti a modulaci. Čtečka RSS kanálů založená na Air aplikaci, IM Pidgin a Skype, velice zajímavý program pro odesílání SMS a to Esmska. Samozřejmostí je také kancelářský balík OpenOffice. Velká změna se ukázala po zařazení do sekce Zvuk a video kde přibylo mnoho zajímavých přehrávačů a organizérů jako například Clementine, DeadBeef, VLC player a OpenShot pro tvorbu a střih videa.


K velkýmmm novinkám patří nainstalovaná podpora prmini aplikacecece Adobe Air ze kterých bylo do distribuce vybráno pár zajímavých programů jako například zmiňovaná čtečka RSS, velice pěkný organizér Vaší hudby a zároveň přehrávač J3Xprogramgrám pro vyhledání a přehrání z YouTube s možností stahování videa, ale také převodu videa přímo z internetu do MP3 formátu.
Také velkou změnou je zařazení nového torrent klienta qBittorrent.
Nedílnou součástí je i zařazení Wine 1.3.6 pro spouštění aplikací určených pro systém Windows a pro nadšence her pro Windows je tu také PlayOnLinux.

Velikost souboru : 1,25 GB

Odkaz ke stažení :

http://linuxlex.cz/os/10.6/linuxlex-os-10.6.iso

Oficiální web : http://os.linuxlex.cz/

 

 

Vytisknout