Návody - manuály

- Jak opravit pomalý počítač

Jak vyřešit pomalé spouštění počítače


Jistě to každý z vás zná, neustále pomalejší a pomalejší spouštění operačního systému Windows nám značně otravuje život. Připadá vám, že váš operační systém startuje celou věčnost ? Nezoufejte poradíme vám jak na to.

Rada č. 1
Zakopaný pes může být v automaticky spuštěných programech při spuštění OS (operačního systému) Windows. Je to jeden z hlavních důvodů, které spouštění Windows hodně zpomalují. Automaticky spuštěný program při startu totiž zatíží nejen procesor počítače, ale i paměť. Nemusíte být žádný počítačový expert, abyste přišli na to, které programy nemusí být spuštěny hned při startu Windows. Jen lehce napovím : ICQ, Skype, programy pro připojení mobilních telefonů atp. nemusí být spuštěny stále, stačí je zapnout pouze pokud s nimi chcete opravdu pracovat. Pokud s rozumem pročístíte automaticky spuštěné programy, uvidíte, že se doba startu vašich Windows příjemně zkrátí.

Návod jak odstranit příslušný program z automaticky spouštěných programů při startu je následující : přes tlačítko Start -> Spustit -> do pole "Otevřít:" napište příkaz : msconfig a přejděte na záložku "Po spuštění" , na této záložce uvidíte kompletní seznam programů, které se spouští při startu OS Windows. Nyní již zbývá pouze zrušit zatržítko u příslušného políčka, a tím vypnout automatické spouštění programu při startu OS Windows.

 

pomaly pocitac msconfig

Rada č. 2
První rada byla spíše pro počítač, který se již nějaký ten rok používá. Rada č.2 se ovšem vztahuje i na zcela nový počítač, který jste si pořídili teprve nedávno.

V tomto případě může být problém v předinstalovaných programech od výrobce počítače. Pokud jste si totiž koupili počítač s předinstalovaným OS Windows, velmi pravděpodobně vám tam výrobce PC nainstaloval i několik programů na vyzkoušení. Může se jednat např. o 30ti nebo 60ti denní verzi antivirového programu, zkušební verze různých čistících, zálohovacích a jiných systémových programů. Všechny tyto programy jsou pouze na zkoušku, a jejich hlavním úkolem je zlákat vás, abyste si je po vypršení zkušební doby zakoupily. Takových programů může být v novém PC opravdu hodně a jejich spouštění při startu zbytečně zatěžuje OS Windows. Navíc vám většina těchto programů bude po vypršení zkušební doby k ničemu. Řešení je poměrně jednoduché odstraňte tyto programy pomocí funkce "Odebrání programů", kterou najdete v Ovládacích panelech.

Přesný postup je následující : Start -> Ovládací panely -> Přidat nebo odebrat programy - poté klikňete na program, který chcete odstranit a zadejte volbu "Odebrat" .

 

Odstranění programů z počítače

 

http://PlayGate.cz

 

Vytisknout