PC Programy

. Souborový manažer (Total Commander)

Několik kvalitních souborových managerů zdarma (Total Commander)

Total Commander 

Nejznámějším a také suverénně nejlépe vybaveným souborovým manažerem je bezesporu Total Commander. Přehledné uživatelské rozhraní v češtině nabízí vedle různých způsobů zobrazení a všech běžných operací se soubory a složkami (vytváření, kopírování, přesouvání, úpravy, mazání atd.) i velmi nadstandardní funkce, zahrnující například kompresi souborů, jejich spojování a rozdělování, hromadné přejmenovávání či porovnávání. Nechybí ani vestavěný FTP klient, synchronizace adresářů a mnoho dalších funkcí.

Total Commander 7.02 :
Total Commander 6.57 :
Total commander 2.0 Pocket PC :

 
FreeCommander
Zdatnou konkurencí Total Commandera je zcela bezplatně dostupný FreeCommander. Nechybí mu žádné podstatné funkce pro běžnou práci se soubory ve dvou panelech, rozdělených buď horizontálně nebo vertikálně, a navrch přidává prohlížení běžných typů dokumentů a obrázků, kompresi a dělení souborů na více částí, filtrování a vyhledávání souborů nebo jejich bezpečné odstranění vícenásobným přepsáním.
FreeCommander 2008.06:
Přenosná verze FreeCommander pro instalaci na USB klíčenky: 

Unreal Commander

Také Unreal Commander vychází ze zaběhlé koncepce dvou nezávislých panelů pro práci se soubory a složkami. Vedle běžných funkcí na kopírování, přesun, vytváření, mazání nebo přejmenovávání souborů nechybí podpora práce s komprimovanými archívy ve standardních formátech, přehledný FTP klient, bezpečné mazání nepotřebných souborů a složek, synchronizaci složek i hromadné přejmenovávání.

Unreal Commander 0.94: http://playgate.cz/stahuj/uncomsetup.exe


NexusFile

Správce složek a souborů NexusFile nabízí všechny potřebné funkce v designu Windows Vista. Soubory a složky lze kopírovat, přesouvat, přejmenovávat, porovnávat, přenášet na internet pomocí vestavěného FTP klienta, bezpečně je odstraňovat několikanásobným přepisem a rovněž i synchronizovat jejich obsah. Vzhled aplikace nabízí bohatá uživatelská nastavení, včetně například i průhlednosti.

NexusFile 5.0: http://playgate.cz/stahuj/NexusFile5Setup.exe


Commander

Souborový manažer Commander vychází s přehledného uživatelského rozhraní Norton Commandera, obsahuje ovšem všechny potřebné moderní funkce. Ve výbavě aplikace Commander najdete například FTP klienta, prohlížení obrázků v běžných grafických formátech, porovnávání adresářů, práci s komprimovanými archívy ve formátech ZIP a RAR nebo třeba šikovnou kalkulačku s výpočtem rovnic.

Commander 1.33.1: http://playgate.cz/stahuj/CommanderSetup.exe