PC Programy

. Diagnostické programy

Diagnostické programy

HWiNFO32

Program HWiNFO32 analyzuje počítač a ve stromové struktuře vypíše podrobné informace o obsaženém hardwaru. Rozpozná procesor, dále moduly operační paměti, základní desku, čipovou sadu, grafickou kartu, pevné disky, DVD mechaniky a další součásti počítače. Získané informace o počítači můžete exportovat ve formátech textových dokumentů nebo třeba HTML stránek. Další funkce nabízejí otestování výkonu procesoru a rychlosti operační paměti a pevných disků. U počítačů vybavených teplotními senzory zobrazuje HWiNFO naměřené hodnoty.

PlayGate.cz

Odkaz ke stažení:

http://playgate.cz/stahuj/hw32_220.exe


SiSoft Sandra 2007 XII.2008 14.24

SiSoftware Sandra Lite je prográmek na diagnózu a benchmarking 32 a 64-bitových Windows. Software vám umožní získat informace například o CPU, grafické kartě, chipsetu, portech, FireWire a mnoho dalších. Tato verze je zdarma pro soukromé nebo výukové účely. Mnoho dalších funkcí je však obsaženo až v komerční verzi programu.

Licence: Shareware

http://playgate.cz/stahuj/san1424.exe


CPU-Z

Diagnostický program CPU-Z který dokáže zjistit a vypsat detailní informace o procesoru a operační paměti počítače. Tyto informace lze exportovat do HTML souboru. Program se nemusí instalovat.

PlayGate.cz

http://playgate.cz/stahuj/cpuz_146.zip


HDD Health 3.3 #217 beta

Aplikace pro monitorování pevného disku s odhadem jeho přepokládané životnosti ze S.M.A.R.T. rozhraní. Program běží na pozadí v System Tray a neustále monitoruje činnost HDD, jeho teplotu a další základní funkce. Při výskytu problému program zobrazí přehlednou zprávu.

http://playgate.cz/stahuj/diagnostika/hddh.exe


HD Tune 2.55

Utilita pro testování a získání informací o pevném disku a procesoru. Program testuje přístupovou dobu a přenosovou rychlost HDD a využítí procesoru. Výsledky jsou zobrazovány v přehledných grafech, nebo je lze uložit jako text do clipboardu.

http://playgate.cz/stahuj/diagnostika/hdtune_255.exe


HDDlife 3.1.155

Předností tohoto nástroje je vysoká přehlednost a hlavně profesionalita. HDDlife může fungovat v režimu, který kontroluje parametry vašich pevných disků v pravidelných intervalech a informace zapisuje do souboru. Tím tak dokáže předpovědět selhání disku a vy budete mít čas na jeho zálohování. V případě nastavení limitů na teplotu vám může zaslat informující e-mail, zprávu po síti či rovnou PC vypnout. Teplota je zobrazována v System Tray buď ve stupních Celsia nebo Fahrenheita. Pro diagnostiku využívá S. M. A. R. T. technologie, která je součástí pevných disků.

http://playgate.cz/stahuj/diagnostika/HDDlifePro.msi