PC Programy

. Programy - ostatní (mix)

Programy zdarma pro váš počítač :

WorldWide Telescope - putování vesmírem on-line !!

Microsoft vás zdarma sveze vesmírem.  

Zkoumat galaxie, hvězdy a vzdálené planety dovoluje WorldWide Telescope prostřednictvím 12 terabajtů snímků. Jde přitom o stejný objem dat jako 2,6 miliardy stránek textu. Program dává dohromady záběry z mnoha zdrojů včetně Hubbleova teleskopu, rentgenového teleskopu Chandra či programu SDSS, který sdružuje více než 200 astronomů z 13 vědeckých pracovišť rozmístěných po celém světě.

Zážitek je podobný jako při hraní videoher. Člověk si díky programu může přibližovat a oddalovat galaxie vzdálené tisíce světelných let, prohlížet vzdálené hvězdné systémy i vzácně pozorovatelný hvězdný prach v kvalitě beroucí dech.

Odkaz ke stažení:

http://playgate.cz/stahuj/setupwwt.exe


Stahování a sdílení souborů přes síť Bittorrent

BitComet je peer-2-peer program na sdílení a stahování souborů přes sít Bittorrent, což je p2p protokol, vytvořený pro vysokorychlostní distribuci souborů v řádu 100MB či jednotek GB.  Program je velice účinný, čistý, rychlý a jednoduchý na používání Bittorrent klient. BitComet podporuje současně probíhající stahování, frontu stahování, výběr stahování přes torrent package, rychlý přehled, chat, virtuální paměť na hard disku, omezovače rychlosti stahování, mapování portů, proxy, IP filtr a další.

PlayGate.cz

Odkaz ke stažení:

http://playgate.cz/stahuj/bitcomet_setup.exe

Podrobný popis a návod tohoto programu naleznete na:

http://www.emag.cz/planeta-torrent-bitcomet/


Cestovatel 1.5

Program slouží především pro výpočet nákladů na cestu. Snadno lze vypočítat počet ujetých kilometrů, spotřebu paliva nebo rozpočítat náklady na jednotlivé spolujezdce. Pokud jezdíte jednu trasu pravidelně můžete si vypočítat vše za určité období. Dalšími funkcemi jsou připočítání mimořádných nákladů k jedné nebo více jízdám a porovnání výsledné ceny s alternativní dopravou.
Ke stažení na: 

mini Trezor 2.0.10

miniTrezor je softwarový trezor, který slouží k  bezpečnému uložení a ochraně soukromých či jinak důležitých souborů. Soubory jsou v bezpečí, protože jsou uloženy v trezoru komprimovány, chráněny heslem a 256-bitovým šifrovacím algoritmem AES.

Takže kam patří všechna citlivá data ? Do trezoru !

PlayGate

http://playgate.cz/stahuj/miniTrezorSetup-2.0.10.msi


Ashampoo ClipFinder 1.31

Ashampoo ClipFinder je program, který umožňuje stahování videí z největších a nejznámějších internetových serverů, jako je například: YouTube, ClipFish, MyVideo, MySpace, Sevenload, Metacafe atd. Program umí mimo jiné přehledně zobrazit náhledy videa včetně názvu a velikosti. 

ClipFinder 

http://playgate.cz/stahuj/ashampoo_clipfinder_131_fm.exe

Licence: Freeware
Omezení: potřeba bezplatné registrace
Velikost souboru: 2,6 MB
Ashampoo ClipFinder - software - freeware - program - download - stahuj - zdarma

Transform XP to Vista

Nemáte příliš výkonný počítač a i přesto byste chtěli mít grafický vzhled Windows Vista ? V tom případě je tato utilita pro vás to pravé. Transform XP to Vista je balík, který převede vzhled vašich Windows XP do podoby Vista.

Balíček obsahuje:

  • úpravu vzhledu na Windows Vista
  • nabídku Start v podobě Vista (nejen vzhled, ale i nové funkce)
  • několik nových témat vzhledu Windows Vista

 

http://playgate.cz/stahuj/Transform_XP_to_Vista_1_2(1).exe


Google Earth

Google Earth je 3D mapa světa složená z družicových snímků. Prográmek vám ukáže celou zeměkouli, se kterou lze různě otáčet a přibližovat ji. Na mapě je možné zobrazit např.  města, památky, hotely, banky, letiště a mnoho dalších. Při přibližování se mapa postupně zaostřuje a zobrazuje vámi hledané místo. V této verzi  je také k dispozici podrobná mapa hvězdné oblohy s velkým množstvím informací.

Licence: Freeware

http://playgate.cz/stahuj/Google_Earth_BZXV.exe


YouTube Uploader 1.4 - freeware

Trávíte spoustu času na YouTube?  Rádi na něj ukládáte svá videa? Že vám pro upload videií nevyhovuje webové rozhraní služby? Tak využijte software, který vám nabídne více komfortu.

Jmenuje se YouTube Uploader a můžete si ho stáhnout zcela zdarma. Vše přitom vypadá jako ve webovém formuláři. Po instalaci se přihlásíte ke svému YouTube účtu a můžete začít videa nahrávat. Vyberte ho, vyplňte jeho název, popis a tagy. Budete–li chtít, můžete své video i upravit. Tlačítkem Trim video se totiž přepnete do jednoduchého video editoru, kde lze klip pohodlně sestříhat. Tlačítkem Next se přesunete k dalšímu kroku a tím je zařazení videa do některé z kategorií. Poté již video odešlete na server, automaticky dojde k jeho zveřejnění a vy obdržíte prostřednictvím programu jeho URL link.

http://playgate.cz/stahuj/FreeYouTubeUploader.exe


FlashGet FlashGet 1.94

Prográmek, který umí zrychlit stahování souborů z internetu.

FlashGet funguje tak, že rozdělí požadovaný soubor na menší části, které pak stahuje současně. Umožňuje vložit komentář k jednotlivým souborům, aby jste měli přehled o tom, jaký soubor vlastně stahujete. Mezi další užitečné funkce patří plánovač downloadů, podpora funkce Drag&Drop, automatické přejmenování již existujících souborů, automatické odpojení modemu po stažení souboru atd.

 http://playgate.cz/stahuj/flashget194en.exe

Pozn.: Pokud se čeština v programu nezapne po instalaci sama, tak jí můžete aktivovat v horním menu programu * View > Language > Czech *.


DAEMON Tools 4.10

Emulování virtuálních CD a DVD mechanik

DAEMON Tools je emulátor virtuálních CD a DVD mechanik, který  je schopen emulovat skoro všechny známé ochrany proti kopírování, které se v současnosti vyskytují.

DAEMON Tools se spouští po spuštění Windows, a to, že je aktivní poznáte  podle ikonky ve trayi, pomocí které se program ovládá. DAEMON Tools dokáže vytvořit celkem 4 virtuální mechaniky.

Program podporuje tyto typy image souborů: cue/bin, iso, ccd (CloneCD), bwt (Blindwrite), mds (Media Descriptor File), cdi (Discjuggler), nrg (Nero), pdi (Instant CD/DVD), b5t (BlindWrite 5).

Program obsahuje reklamní systém, který ovšem není nutné instalovat. Stačí číst  pokyny při instalaci a nezaškrtávat položku Daemon tools search bar.

http://playgate.cz/stahuj/daemon410-x86.exe


FREE MP3 (legal)

Clickster 1.1 – freeware (orig. odkaz na software ke stažení)

Jistě jste se i vy již někdy dostali do situace, kdy jste byli nuceni sedět dlouhé hodiny u PC (ať už z pracovního či jiného důvodu) a stalo se vám, že byste si tyto chvíle chtěli zpříjemnit poslechem oblíbené písničky.

Disponujete–li obrovským archívem hudby, potom není nic lehčího, než si vybraný song najít a spustit. Co však dělat, pokud písničku ne a ne nalézt, či ji dokonce nemáte? Odpověď je jednoduchá. Nainstalujte si a začněte používat aplikaci Clickster.

Clickster je jednoduchá a přitom geniální vyhledávací služba. Na internetu totiž dle zadaných klíčových slov dokáže vyhledat a zobrazit hledanou hudbu, kterou si následně můžete pustit či dokonce stáhnout na pevný disk.

Pracuje na podobném principu jako P2P sítě, avšak specializuje se pouze na vyhledávání hudby ve formátu MP3. Na rozdíl od peer to peer klientů není nutné nic nastavovat a dokonce nemusíte ani nic sdílet, čímž neporušujete zákon na ochranu autorského práva. Takže stahovat lze legálně bez pocitu viny. Přispějete–li autorovi na vývoj aplikace, získáte vylepšenou verzi s několika funkcemi navíc (např. rychlejší stahování, lepší vyhledávání atd.).

http://playgate.cz/stahuj/clickster110.exe (stahuj z webu playgate.cz)


. : Mega Pack Codecs : .

Komplexní balíček kodeků ( starší verze )

A tímto je konec všem problémům s přehráváním videa všeho druhu. No opravdu ! Nevěříte ? Věřte :o)

http://playgate.cz/stahuj/ACEMCP603PRO.exe

 Sem se hodí už jen jedna věta, a to naše motto:

" Team PlayGate  programuje nemožné na počkání, zázraky do 24h " .

Freddie