PC Programy

. Užitečné programy pro Windows XP

Užitečné programy pro Windows XP zdarma

Programy pro OS Windows XP ke stažení

Vybrali jsme pro vás několik užitečných programů, které by rozhodně neměly chybět ve vašem PC. Všechny uvedené programy jsou samozřejmě freeware, to znamená, že jsou zdarma.

 

Program pro převod jednotek ke stažení ZDARMA

VIKLAN jednotky - program pro převod různých jednotek

VIKLAN Jednotky je prográmek, který byl původně vytvořen pro techniky, ale může velmi dobře posloužit komukoliv. Užitečný program VIKLAN Jednotky slouží pro jednoduché a rychlé převody různých jednotek.

Stane se Vám občas, že si nemůžete vzpomenout, jak rychle převést třeba kilojouly (kJ) na kilokalorie (kcal)? Potřebujete rychle a spolehlivě převést výkon v kW (např. Vašeho vozu) na výkon v koních? Nebo jen chcete mít jistotu a převody času, délek, energie, hmotnosti, objemu, plochy, práce, průtoku, rovinných úhlů, rychlosti, síly, teploty, tlaku a výkonu přenecháte raději specializovanému programu?

Program VIKLAN Jednotky je určen jak běžným uživatelům, kteří potřebují rychle a spolehlivě zjistit převod mezi jednotkami různých druhů, tak i profesionálům v různých oborech pro efektivní a spolehlivou podporu jejich práce.
Pro převody různých jednotek Vám tak nyní bude stačit jeden jediný program, už nebudete muset hledat a instalovat několik programů pro převod běžných jednotek.

Program byl pečlivě testován a na jeho domovských stránkách můžete získat podklady k provedené kontrole a dokumentaci k zahrnutým výpočtům.
Domovská stránka: http://www.viklan.cz/program_zdarma_pro_prevod_jednotek.php


Softwarové požadavky:

Windows, 32bitový operační systém
MS .NET Framework 2.0

Výhodou je, že se nemusí instalovat, stačí pouze spustit soubor vklJednotky.exe .  

Velikost souboru : 110 kB

Licence : zdarma

Odkaz ke stažení :

http://playgate.cz/stahuj/vklJednotky.exe


  

CCCP 2009 - multimediální přehrávač + filtry pro audio a video

Soubor filtrů, které jsou potřebné pro přehrávaní multimediálních audio a video souborů. Součástí je i přehrávač Media Player Classic, který se snaží o minimalizaci zásahů do systému a systémových registrů. Balík CCCP je jedním z nejlepších a zároveň nejvíce šetrným při instalaci do operačního systému.

CCCP 2009

Odkaz ke stažení :

http://playgate.cz/119/Combined-Community-Codec-Pack-2009-09-09.exe


 


FreeCommander - program pro správu souborů

Free Commander je šikovný program pro správu souborů v PC. Mimo jiné obsahuje i prohlížeč souborů (včetně obrazových). Umí hromadné přejmenovávání souborů, jejich spojování a rozdělování i definitivní likvidaci pomocí několikanásobného přepsání. Mezi další užitečné funkce patří např. synchronizace složek,  porovnávání souborů, FTP klient nebo práce se síťovými jednotkami.

FreeCommander

Odkaz ke stažení :

http://playgate.cz/119/fc_setup_.zip 

 


Ashampoo Burning Studio - vypalování CD, DVD a Blu-ray

Ashampoo Burning Studio Free je velmi šikovný a užitečný program pro vypalování optických disků (CD, DVD i Blue-ray). Program umí zapisovat na CD, DVD a Blu-ray média (také i na  CD-RW, DVD+RW, DVD-RW, DVD-RAM a BD-RE).  Umožňuje tak vytvářet datové, ale i DVD-video a audio CD disky. Vytvářet a vypalovat lze i ISO soubory.  Navíc umí ukládat hudbu z Audio CD do formátů MP3 a WMA. Díky přehlednosti programu je přitom vypalování velmi snadné. Stačí zvolit, co chcete pálit a po několika kliknutích budete mít disk vypálen. Po deseti dnech používání budete vyzváni k bezplatné registraci.

Ashampoo Burning Studio

Odkaz ke stažení :

http://playgate.cz/119/ashampoo_burning_studio_6_free_6.76_4312.exe

 


 

 


PDF Creator - převod do formátu PDF

PDFCreator je velmi šikovný program, pomocí kterého dokážete vytvářet PDF dokumenty. Do formátu PDF dokáže převést prakticky libovolný dokument, text či obrázek, protože po instalaci funguje jako virtuální tiskárna ve vašem PC. Např. jakýkoliv dokument z Wordu či Excelu převedete velmi jednoduše takto : Soubor - Tisk - (viz. obrázek)

 

PDF Creator

Licence : Freeware

Operační systém : Windows 98/ME/2000/XP/Vista

Odkaz ke stažení :

http://www.slunecnice.cz/sw/pdfcreator/

 


 


Adobe Reader - pro čtení PDF dokumentů

Oblíbený prohlížeč formátu PDF (Portable Document Format), přímo od tvůrce formátu PDF společnosti Adobe. Tento program by neměl v dnešní době chybět v žádném počítači.

Adobe Reader

Adobe Reader verze 7.0.5 (starší verze)

Operační systém: Windows XP

Odkaz ke stažení : http://playgate.cz/119/AdbeRdr705_cze_full.exe

Adobe Reader verze 9.2 (nová verze)

Operační systém: Windows XP/Vista/Windows 7

Odkaz ke stažení : http://playgate.cz/119/AdbeRdr920_cs_CZ.exe

 


 


7-Zip - balení a rozbalování souborů

7-Zip je velmi dobrý komprimační program s vlastním formátem 7z. Program vytváří archivační soubory plně komatibilní s ostatními programy (RAR, ZIP). 7-Zip podporuje většinu používaných formátů, jako např. ZIP, RAR, ARJ, DEB, GZIP, TAR a další.

Užitečné vlastnosti programu:

  • vysoký kompresní poměr ve formátu 7z (mnohdy lepší než RAR)
  • umí vytvořit samorozbalovací archiv pro fomát 7z
  • program je v češtině
  • 7-Zip je volně šiřitelný software, tzn. je zdarma

7-Zip

Odkaz ke stažení:

http://119.cz/stahuj/7z465.exe

 


 

Gimp - grafický editor

Gimp je kvalitní grafický editor. Svými funkcemi a nástroji se vyrovná např. i programu Photoshop od Adobe.  Program je vybaven širokou nabídkou funkcí pro zpracování obrázků a vytváření vlastních grafických prací. Výhodou Gimpu je bezproblémová práce s ostatními grafickými formáty, to znamená, že si bez problému poradí i se soubory z Photoshopu.

Gimp

Operační systém: Windows 2000/XP/2003/Vista/7
Velikost souboru: 16,0 MB

Odkaz ke stažení :

http://playgate.cz/119/gimp-2.6.7-i686-setup.exe

 


 


Skype - telefonování po internetu

Skype je užitečný program pro telefonování po internetu. Díky tomuto programu můžete bezplatně telefonovat z jednoho počítače na druhý. Jediné co k tomu budete potřebovat je mikrofon a reproduktor, o ostatní se již Skype postará sám.

Skype

Odkaz ke stažení :

http://119.cz/stahuj/SkypeSetup.exe

 


 


BSPlayer - přehrávač

BS Player je velmi výkonný přehrávač audio a video-formátů. Program má mnoho speciálních funkcí. Umí například velmi dobře pracovat s titulky. Propracovaná je funkce klávesových zkratek a equalizer. Nechybí ani podpora 3D zvuku nebo Dolby Surround. Navíc podporuje nejnovější verze DivX formátu.

BS Player

Doporučení : Při instalaci programu si zrušte zatržítka, která vidíte dole na obrázku.

BS Player

 

Nejnovější verze ke stažení zde :