Plné hry

- Quadrax IV. a V. - logická hra

Quadrax IV. (4) - zajímavá logická hra

Quadrax IV je zajímavá a chytlavá logická 2D arkáda, ve které je nutno vyřešit celkem 90 různě obtížných úrovní. V každém kole je nutno dostat 2 malé panáčky k východu. To je však nutno provést pomocí posunu kostek, šplhání po žebřících, pomocí různých přepínačů, výtahů, jeřábů, apod.

Quadrax IV

Ovládání hry :

Kurzorové šipky - pohyb postavičky.
TAB - přepnutí na druhou postavičku.
Space, Enter - přepínání páček, pohyb tajnými průchody.
F1 - zobrazení názvu úrovně a případné nápovědy (byla li nalezena - viz Objekty a jejich funkce).
F4 - zobrazení audio panelu
1,7 (na numerické klávesnici!) - při zobrazení audio panelu ovládájí hlasitost hudby
2,8 (na numerické klávesnici!) - při zobrazení audio panelu ovládájí hlasitost efektů
Escape (Esc) - Zobrazí panel pro volby restartu úrovně nebo ukončení hry

Pro pohyb postaviček platí následující pravidla: Pokud stisknete kurzorovou šipku vlevo nebo vpravo, aktuálně zvolená postavička se daným směrem vydá. Pokud na své cestě dojde ke kamennému kvádru (viz níže), který se dá tlačit, automaticky ho bude tlačit daným směrem, pokud mu v cestě nic nestojí, či pokud není zatížen dalšími kameny či postavičkou. Kameny se dají tlačit jen po rovné podlaze, případně shazovat s okrajů podlah. Pokud však stisknete nejprve klávesu nahoru a pak teprve určený směr (vlevo, vpravo) a pokud v daném směru je kámen, postavička na něj vyleze (místo toho, aby ho tlačila). Podmínkou pochopitelně je, že na kamenu musí být pro postavičku místo!

Odkaz ke stažení: http://playgate.cz/stahuj/game/Quadrax_IV_setup.exe


Quadrax V. (5) - zajímavá logická hra

Quadrax V je velmi kvalitní a oblíbená logická arkáda, která je pokračováním série her Quadrax, tentokrát s podtitulem "Mayské záhady". Hráč musí v každém levelu dovést 3 malé panáčky k východu. To je však nutno provést pomocí posunu různých kostek, šplháním po žebřících, kamenech apod, pomocí různých přepínačů, výtahů, jeřábů, atd.

Quadrax V nabízí celkem 75 relativně dost obtížných levelů. Autor sám nejprve doporučuje úspěšně překonat předchozí Quadrax IV a pak teprve se pustit do pětky.

Quadrax

Podporované jazyky: Angličtina, Čeština

Operační systémy: Vista-32, Vista-64, Win Me, Win XP, Win 2000, Win 2003, Win 2008, Win 98

Odkaz ke stažení: http://playgate.cz/stahuj/game/quadrax_v_setup.exe