- Call Of Duty Black Ops - recenze a video hry

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Call Of Duty Black Ops

Call Of Duty Black Ops

A máme zde další pokračování Call Of Duty, ve kterém se podíváme do Vietnamu.

Nejdříve k příběhu:

V době druhé světové války byl nacisty sestrojen smrtelný plyn Nova 6. Na zajištění tohoto plynu byla vyslána sovětská vojska, ale ruský velitel Dragovich chtěl plyn vyžít pro své vlastní potřeby, a proto on a jeho poskok Kravchenko uprchli spolu s nacistickým vědcem Friedrichem Steinerem, který pomáhal vyvinout plyn Nova 6.

Příběh začíná ve výslechové místnosti. Hlavním charakterem, za kterého budete hrát je Alex Mason. Je to americký agent, který je podezřelý ze zrady a musí si vzpomenout na všechno co se v uplynulém čase stalo. Příběh se bude tedy odehrávat ve vzpomínkách a nebude opět nijak zvlášť dlouhý. Ve hře vás opět čeká možnost hrát za více osob.

Hra:

Hra se bude odehrávat jako vždy v mnoha lokacích. Doposud se však série Call Of Duty nedostala do vietnamské války a právě o tom je nyní větší část hry. Budete určitě mile překvapeni skvělou atmosférou vietnamské války, kdy budete muset například bránit americkou základnu Khe Sanh nebo uprchnout z vietkongského zajetí. Dá se tedy říci, že hra rozhodně neztrácí na zajímavosti. Kromě vietnamských džunglí navštívíte také americký Pentagon, kde se setkáte s tehdejším prezidentem Kennedym nebo Kubu, kde máte za úkol zabít revolucionáře Fidela Castra.

Po stránce hratelnosti hra nijak nevybočuje z předchozích dílů, jsou zde ovšem navráceny prvky vyklánění a přidán skok za běhu, což vám přidá další výhody pro boj s nepřáteli. Projedete se také v mnoha dopravních prostředcích např. auto, motorka, člun nebo si zalítáte s vrtulníkem. Jednou opravdu výraznou změnou je to, že vaše postava mluví v celé hře, a to je vcelku příjemná změna oproti věčně mlčícímu hrdinovi, který udělá vše bez jediného slova.

Call Of Duty Black Ops

Co se mi ovšem u této hry od začátku nelíbilo byla komplikovanost celého příběhu. V jedné chvíli jste tam, v další zase jinde a sem a tam. Připadá mi, že příběh je až příliš „sci-fi“.

K dispozici vám bude opět nově vylepšený multiplayer, do kterého se vrací i zombie mód.

Závěrem:

Hra Call Of Duty Black Ops udělala bezpochyby další krok kupředu, ale přeci jen se mi zdá příběh ve hře opravdu mírně zmatený a chaotický.

Plusy a mínusy:

+ Grafika

+ Zábava

+ Multiplayer

+ Různost misí

+ Dialog hlavní postavy

- Délka hry

- Příběh

Hodnocení:

Hře Call of Duty Black Ops uděluji : 95% , můj konečný názor je, že je to dobrá hra .