- HEROES OF MIGHT AND MAGIC III HD - recenze

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

HEROES OF MIGHT AND MAGIC III HD

 

HEROES_OF_MIGHT_AND_MAGIC

 
HEROES OF MIGHT AND MAGIC III je třetí a i nejpopulárnější ze série oblíbené strategické fantasy legendy, která si získala oblibu nejen u dětí, ale i dospělých. Vyberete mapu, hrad, najmete hrdinu, verbujete bojovníky, prozkoumáváte každou píď kouzelného světa a bojujete s příšerami i lidskými protivníky, za které může hrát jiný hráč nebo počítač. Heroes of Might and magic III HD je novinkou a tak trochu marnou snahou vývojářů o návrat ke staré kouzelné původní verzi nejslavnější série Heroesů. Je graficky vylepšená, ostřejší a čitelnější rysy, vyhlazení nedostatků a příjemné rozlišení, kde všechno nevypadá jako by to někdo smáčkl. Tento lifting sice hře velice prospěl, ale víc se od ní asi nedočkáme. 
 
V první řadě je třeba říci, že se jedná pouze o základní hru, takže se rozlučte se všemi datadisky, které obsahovaly různé artefakty, nestvůry, hrdiny a kouzla. Stejně tak hra neobsahuje hrad CONFLUX. I když hra disponuje výbornou grafikou, absence datadisků Armageddon's Blade, In the Wake of Gods a The Shadow of Death je po čase znát a hra brzy přestane bavit. Pro fanoušky HOMAM 3, kteří vyrůstali na puvodní verzi a hráli hru se vším všudy, to tak bude velké zklamání.Naopak pro hráče, kteří se k původní verzi nedostali a mají chuť tuhle strategickou pecku vyzkoušet, je HOMAM 3 HD skvělou volbou. 
 
HEROES_OF_MIGHT_AND_MAGIC1
 
Dále je třeba upozornit, že i přesto, že je hra relativně herní mládě a UBISOFT se této sérii věnuje již 15 let, i v této verzi najdeme hned několik bugů. To, že se rozjetá hra občas zasekne a rozjede až po pár vteřinách, by se ještě dalo skousnout, ale snad každého hráče dokáže pořádně naštvat, když si tak pěkně sbírá suroviny nebo verbuje armádu a najednou BLIK!: hra spadne. A čím déle v kuse hru hrajete, tím je to častější. 
 
Ve hře je celkem znatelná absence náhodně generovaných map. Máte na výběr asi z třiceti původních a to je vše. Tím hra celkem ztrácí na hodnotě. Koho by bavilo hrát dané mapy stále dokola. Stejně tak je problém vložení jiných map do hry. Při spuštění sice hra milostně nabízí možnost tvorby nových map, ovšem po několikahodinové práci na každém detailu novou mapu prostě ve hře nenajdete.
A TO...FAKT....NAŠTVE!!
 
HEROES_OF_MIGHT_AND_MAGIC2
 
Ačkoliv je tento titul lákadlem pro milovníky nejslavnější a nejoblíbenější verze HEROES OF MIGHT AND MAGIC III, jedná se pouze o grafický přebal. HD kvalita je sice krásná a kouzelná na pohled, ale je to jen počáteční, asi tak hodinový dojem. Hra rozhodně nemůže nabídnout ani třetinu toho, co původní verze. Jen dobrý vzhled prostě nestačí. 
 
Hře HEROES OF MIGHT AND MAGIC III   uděluji:  45 % .
 
Autor :
BloodyMystique