- UBUNTU - populární operační systém Linux

Ubuntu pro osobní počítač

S verzí Ubuntu pro osobní počítač můžete surfovat internetem, číst e-maily, vytvářet dokumenty a tabulky, upravovat obrázky a mnohem více. Ubuntu má rychlý a jednoduchý grafický instalátor přímo na Desktop CD. Na typickém počítači zabere instalace méně než 25 minut.

Ubuntu prostě funguje

Všechnu těžkou práci udělali tvůrci programu za Vás. Jakmile Ubuntu nainstalujete, všechny základní věci už jsou přítomny, takže Váš systém je okamžitě použitelný.

Ubuntu

Kompletní kancelářská sada

OpenOffice obsahuje uživatelské rozhraní a možnosti podobné jiným kancelářským balíkům a zahrnuje všechny klíčové aplikace pracovního prostředí, které potřebujete, včetně:

  • Textový procesor - pro cokoli od rychlého napsání dopisu až po produkci celé knihy,
  • Tabulky - nástroj pro počítání, analýzu a prezentaci Vašich číselných zpráv a grafů,
  • Prezentace - jednoduchý a mocný nástroj pro vytváření efektních multimediálních prezentací.

Upravujte a sdílejte soubory v jiných formátech

Jednoduše otevřete, upravíte a vyměníte soubory s Vašimi přáteli, kteří mají Microsoft Office, Word Perfect, KOffice nebo StarOffice.

Rychlé a jednoduché aktualizace

Lišta úloh obsahuje aktualizační oblast, kde Vás upozorníme v případě, že budou dostupné aktualizace pro Váš systém, od jednoduchých bezpečnostních záplat až po kompletní aktualizaci na novou verzi. Možnost aktualizace Vám dovoluje zachovat si svůj aktuální systém pomocí několika kliknutí myší.

Obrovská knihovna svobodného softwaru

Potřebujete další software? Jednoduše zvolte z tisíců softwarových balíků v Ubuntu katalogu, všechny jsou připraveny na stáhnutí a nainstalování pouhým kliknutím tlačítka. A je to naprosto zdarma!

Systémové požadavky

Ubuntu je dostupné pro PC, 64-bitové a Mac architektury. CD vyžadují alespoň 320 MB RAM. Instalace vyžaduje alespoň 4 GB místa na disku.

Odkaz ke stažení : http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout

Vytisknout